تبلیغات
دنیای حیوانات - آلوچه خورک

توضیحات وبلاگ                 
با عرض سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی. شما عزیزان می توانید عکس های خود را از فیلد روبه رو آپلود کنید: در خبرنامه ی ما عضو شوید تا بتوانید از امکانات این وبلاگ مانند ارسال وحذف پست،تایید نظراتو...استفاده کنید. در نظر سنجی ما شرکت کنید.برای تبادل لینک با ما ابتدا ما را بانم "دنیای حیوانات"لینک کنید سپس در بخش نظرات یا ارسال لینک خبر دهید تا لینکتان کنیم. ما را از نظرات وپیشنهادات خود اگاه کنید

آلوچه خورک                 
آلوچه‌خورک یا سسک باغی (نام علمی: Sylvia borin) گونه‌ای پرنده است از راسته گنجشک‌سانان (Passeriformes)، تیره سسکیان بر قدیم (Sylviidae).

آلوچه‌خورک گونه‌ای سسک است که در نقاط زیادی از اروپای شمالی و معتدل و غرب آسیا پراکنده است. این پرنده کوچک شاخه‌نشین کاملاً مهاجرتی است و در آفریقای مرکزی و جنوبی زمستان‌گذرانی می‌کند.

آلوچه‌خورک پرنده‌ای است که بیشتر در بیشه‌های پرسایه بسر می‌برد و از پوشش زمین برای لانه‌سازی بهره می‌گیرد. او لانه‌اش را در میان بته‌های کوتاه و خاربن‌ها می‌سازد و ۳ تا ۷ تخم می‌گذارد.

این پرنده در میان سسک‌ها نسبتاً قوی‌جثه است و مانند بیشتر سسک‌ها حشره‌خوار می‌باشد. روتنه آن بیشتر قهوه‌ای-خاکستری و زیرتنه‌اش سپیدگون است.

آواز آلوچه‌خورک چهچهه دلنوازی است با نغمه‌هایی واضح همانند آواز باسترک سیاه. آواز او شاید با آواز سسک سرسیاه اشتباه گرفته شود ولی از آن آهنگین‌تر است.

موضوع: پرندگان | نوشته: سالار نجفلوی | تاریخ: جمعه 14 اسفند 1388 ساعت 02:00 ب.ظ | لینک ثابت | نظرات () و ::

اخرین مطالب ارسالی                 
هک ::
دودو ::
دم جنباک ::
دلیجه ::
دم جنباک ::
دلیجه ::
دودو ::
درنا ::
دراج ::
درنا ::
دراج ::
دیدومک ::
دارکوب ::
خوتکا ::
دارخزک ::
خروس کولی ::
خروس ::
حواصیل ::
خوتکا ::
دارخزک ::
خروس کولی ::
خروس ::
حواصیل ::
دیدومک ::
دارکوب ::
چنگر ::
چکاوک ::
چرخ ریسک ::
چنگر ::
چکاوک ::

صفحات